KKK

Korduma Kippuvad Küsimused

Mis on RKT?

RKT on riikliku koolitustellimuse alusel läbiviidav kursus. Tegemist on täiskasvanute tööalase koolitusega, mis on tellitud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt ning on õppijatele tasuta. Kursuseid finantseerib Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond .

Lisainfot riikliku koolitustellimuse ja programmi kohta leiate Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt.

VÕTA – mis see on?

VÕTA ehk varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine on elukestva õppe ja erinevate õppeastmete ning õpingute ja tööturu vaheliste seoste arendamine ja arvestamine, aidates muuta nähtavaks ja väärtustada inimese teadmisi, oskusi ja pädevusi sõltumata nende omandamise viisist. Nii saab arvestada varasemaid õpinguid ja töökogemust kas õpingute osana või kutse taotlemiseks.

Mis on koolituskaart?

Tartu Kutsehariduskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiate töötukassa lehelt

Kas on võimalik saada tulumaksusoodustust?

Koolitusel osalejatel on võimalik maksuametile esitatud üksikisiku tuludeklaratsiooni ja meie poolt väljastatud tõendi alusel koolitusrahast tulumaks tagasi saada vastavalt tulumaksuseadusele § 26 .

Kas koolituse hinnale lisandub käibemaks?

Meie koolituse hinnale käibemaksu ei lisandu.

Kus on võimalik leida majutuskohta koolituse ajaks?

Tartu Kutsehariduskeskuse hotellis on võimalik koolituse ajaks eelnevalt endale majutus broneerida.

Kas on võimalik tasuda koolituse eest sularahas?

Kursuse eest on võimalik tasuda kohapeal sularahas, kuid sellest tuleb eelnevalt koolitusjuhile teada anda, et saaksime vormistada sularaha arve.

Miks tuleb registreerumisel edastada isikukood?

Isikukood on vajalik arve koostamiseks ning samuti selleks, et väljastada Teile tunnistus või tõend.